Kategorie: Aktuality

napsali v Dobrém dnu s kurýrem

~~Dva krajské tituly pro brodské plavce

Uherský Brod Vodní sporty 29. 11. 2016

Sedm plavkyň Spartaku Uherský Brod vybojovalo na Krajských přeborech žactva Olomouckého a Zlínského kraje ve Vyškově (2005 a mladší) 11 medailí (2-6-3). Titulem přeborník Zlínského kraje se pyšní jedenáctileté Anika Janůšková a Ema Lapčíková.

Janůšková v novém osobním rekordu vyhrála závod na 50 m motýlek a na dvojnásobné trati i 50 m volný způsob přidala stříbro. Lapčíková nenašla přemožitelku na 50 m volný způsob a na 100 a 400 m volný způsob vybojovala v osobních rekordech vždy třetí místa. Anna Gregůrková si vyplavala dvě druhá místa na 100 a 200 m prsa. Natálie Motková byla třikrát pátá (100 a 200 m prsa a 50 m volný způsob). Jedenáctileté dívky si ještě zaplavaly štafetu a v rámci Zlínského kraje obsadily druhé místo na 4 x 50 m polohový závod a třetí místo na 4 x 50 m volný způsob.

V zápolení desetiletých Spartak získal jedinou medaili, o kterou se postarala Marika Mahdalová, druhá na 50 m prsa. Čtvrtá byla na dvojnásobné trati. Anna Mášová skončila čtvrtá na 50 m prsa. Natálie Gregušková zaznamenala nejlepší výkon na 50 m volný způsob, kde skončila pátá.