Uživatel

Kategorie: Aktuality

Krajské závody Zlín

Bravo! 15 medailí a 5 rekordů

Plavkyně Štěpánka Michalčíková z TJ Spartak Uherský Brod soupeřky sráží jako kuželky. Na podzimních oblastních přeborech žactva ve Zlíně si vyplavala 8 medailí, včetně pěti titulů krajské přebornice. Na krajský primát dosáhla i Šárka Kadlecová, čtyřnásobná medailistka.

Brodská výprava čítala osm jmen, domů přivezla 15 medailí (6-4-5).

Nejpilnější sběratelkou byla dvanáctiletá Michalčíková, která vyhrála 100 a 200 m prsa, 200 a 400 m polohový závod a 400 m volný způsob. Druhá doplavala na 200 m volný způsob a 800 m volný způsob, když navrch přidala oddílový rekord. Na bronz si pak sáhla na 50 m volný způsob. Jana Mošťková ve stejné kategorii byla čtvrtá na 100 m motýl a pátá na 100 prsa.

Z trojlístku třináctiletých Broďanek dosáhla nejlepšího výsledku Šárka Kadlecová, která se stala krajskou přebornicí na dvousetmetrové polohovce, druhá skončila na 400 m polohový závod a třetí na 100 i 200 m znak, když na delší znakařské trati přidala oddílový rekord. Barbora Březinová dohmátla druhá na 200 m polohový závod a třetí na motýlkářské stovce. Na trati 50 a 100 m volný způsob vytvořila oddílové rekordy. Veronika Hanáčková byla třetí na 400 m polohový závod. V oddílovém rekordu doplavala čtvrtá na prsařské stovce a v ostatních disciplínách si vylepšila osobní maxima, když pokaždé skončila v elitní desítce. Ve štafetovém závodě na 4x50 metrů volný způsob a polohový závod skončily dívky vždy čtvrté.

Pavel Hájek s Jakubem Svozilem ve velké konkurenci na medaili nedosáhli, ale nebyli horší než pátí, když přepisovali oddílové tabulky. Hájek na 100 volný způsob a na 100 a 200 m polohový závod a Svozil na 100 i 200 m prsa a 400 m polohový závod.