Kategorie: Články

Poháry Moravy 10 a 11.letého žactva

Zlatý půltucet brodských plavců

VČERA - Vyšlo v čísle: 25/2014

- Klobouk dolů! Jedenáctiletá plavkyně Štěpánka Michalčíková  (na snímku vpravo) ze Spartaku Uherský Brod drtí soupeřky jako parní válec. Na Letním poháru ČR - Morava, jehož brány projde jen 36 nejlepších plavkyň v jednotlivých disciplínách, vybojovala pět titulů přebornice Moravy! O šestý do brodské sbírky se pak postarala o rok mladší Aneta Svozilová.

Jedenáctiletí plavci zápolili ve zlínském bazénu a největší hvězdou se stala brodská Michalčíková, která šest startů proměnila v pět zlatých a jednu stříbrnou medaili. Titul přebornice Moravy získala na tratích 100 m prsa, volný způsob a motýl a na 200 m prsa a polohový závod. „A jako bonus vždy přidala osobní i oddílový rekord,“ smekla Renata Krůželová z uherskobrodského klubu. „Přemožitelku Štěpánka našla jen na osm set metrů volný způsob, „náplastí“ za druhé místo jí však opět byly zápisy do rekordních tabulek,“ dodala Krůželová. Druhá vyslankyně od řeky Olšavy Jana Mošťková si zaplavala jen 200 m prsa a nový osobní rekord jí vynesl na dvanácté místo.

O rok mladší plavci bojovali v Karviné. Na sever Moravy Spartak vyslal čtyřčlennou výpravu ve složení Viktor Švanyga, Aneta Svozilová, Adéla Soukeníková a Kateřina Hladišová. Největšího úspěchu dosáhla Svozilová, která se stala přebornicí Moravy na trati 50 znak. Na stometrové polohovce byla desátá a na motýlkářské padesátce dvanáctá. „Překvapením je šesté místo Švanygy na dvě stě metrů volný způsob,“ podotkla Krůželová. Dvě osmá místa Švanyga přidal na 100 m volný způsob a 50 m znak. Na dvojnásobné trati pak skončil v novém oddílovém rekordu jedenáctý. Soukeníková s Hladišovou mezi nejlepší nepronikly, zakotvily v druhé polovině startovního pole.