Vyhledávání

Uživatel

Kategorie: Články

Michalčíková přivezla z republiky dvě medaile

Plavkyně Štěpánka Michalčíková (na snímku vlevo) ze Spartaku Uherský Brod potvrdila, že právem patří k největším talentům České republiky. Na domácím šampionátu dvanáctiletých v Trutnově vybojovala stříbrnou a bronzovou medaili a měla lví podíl na čtrnáctém místě v hodnocení týmů.

Titul vicemistryně vybojovala na 100 m prsa, bronz přidala na dvojnásobné trati. „Štěpánka se postavila na start ještě čtyřikrát, pátá dohmátla na trati 200 m polohový závod a 400 m volný způsob. Šestá byla na polohové čtyřstovce a na dvojnásobné trati volným způsobem doplavala v novém oddílovém rekordu devátá,“ dodala Renata Krůželová z uherskobrodského klubu. Ve východních Čechách startovala i Jana Mošťková. Na prsařské stovce i dvoustovce sice na medaili nedosáhla, ale nechala za sebou několik závodnic z vyhlášených plaveckých oddílů. Broďanky tak obsadily v konečném účtování v konkurenci 78 oddílů skvělé 14. místo.

Mistrovství republiky třináctiletých hostila Jihlava a Spartak reprezentovala jen Veronika Hanáčková, která na prsařské stovce skončila dvaadvacátá. „Už samotná účast na mistrovství je pro náš oddíl velký úspěch, jeho brány totiž odemkne jen 24 nejlepších plavců v jednotlivých disciplínách, což stojí hodně dřiny a odříkání,“ zdůraznila Krůželová.