Vyhledávání

Uživatel

Kategorie: Články

Krajský titul pro Kadlecovou

Krajský titul pro Kadlecovou 06. 06. 2014 - Vyšlo v čísle: 22/2014 Brodští plavci si přivezli 12 medailí Uherský Brod - Se sbírkou 12 medailí (1-3-8) se vrátila z Jarních oblastních přeborů žactva v Prostějově (ročník 2000 - 2002) desetičlenná výprava plavců Spartaku Uherský Brod. Na nejcennější kov dosáhla dvanáctiletá Šárka Kadlecová (na snímku uprostřed), která se stala přebornicí kraje v polohovém závodě na 200 metrů. „Titul získala v novém oddílovém rekordu a navrch ještě přidala dvě bronzové medaile na dvě stě metrů znak a prsa. Na polovičních tratích pak skončila na nepopulárním čtvrtém místě,“ doplnila Renata Krůželová z brodského klubu. Dvakrát třetí doplavala ve stejné kategorii i Barbora Březinová, když na 100 m motýl vytvořila i oddílový rekord. A čtyřikrát skončila čtvrtá (400, 200 a 50 m volný způsob, 100 m polohový závod). Veronika Hanáčková na stupně vítězů nedosáhla, stejně jako o rok starší Eliška Petrková. Martin Kura si vyplaval třetí místo na 400 m volný způsob. Cyril Dvořák byl čtyřikrát pátý a jednou čtvrtý (200 m znak). O největší úspěch v nejstarší kategorii čtrnáctiletých se postarali Jakub Svozil a Pavel Hájek, kteří ukořistili stříbrnou medaili na 200 m prsa, respektive 100 m polohový závod, když shodně přepsali oddílové tabulky. „Pavel přidal ještě dva bronzy na prsařských tratích, na stovce dokonce v novém oddílovém rekordu. Jakub vytvořil nový rekord klubu v polohovém závodě na 200 i 400 metrů, ale vždy to stačilo jen na nepopulární čtvrtou příčku,“ doplnila Krůželová. David Dvořák a Tomáš Jurák zůstali bez medailového umístění. Ve štafetách 4 x 50 m polohový závod obsadili Broďané druhé a na 4 x 50 m volný způsob třetí místo.