Krajské závody 12. letých a starších Zlín

Medailová žeň brodských plavců

05. 12. 2014 - Vyšlo v čísle: 48/2014

Nejvíce se činili čtrnáctiletí plavci, kteří ve Zlíně vyplavali 10 cenných kovů

Uherský Brod - Třebaže na zlatou medaili nedosáhli, plavci TJ Spartak Uherský Brod byli na krajských závodech mládeže ve Zlíně nepřehlédnutelní. Z bazénu totiž vylovili 10 stříbrných a 5 bronzových medailí, přičemž některé ještě okořenili novými oddílovými nebo osobními rekordy.

Nejvíce se činili čtrnáctiletí, kteří do brodské sbírky přidali 10 medailí. Jakub Svozil si v oddílovém rekordu vyplaval dvě druhá místa na tratích 100 m prsa a 200 m polohový závod. Na 200 m prsa pak skončil třetí, když opět vylepšil oddílové maximum. Stejné tabulky přepisoval i na čtyřistametrové polohovce, kdy dohmátl čtvrtý. Dvě stříbrné a dva oddílové rekordy, to je i vizitka Pavla Hájka na tratích 50 m volný způsob a 100 m znak. Třetí skončil na 100 m prsa a čtvrtý na 200 m polohový závod a 100 m volný způsob v novém oddílovém rekordu. Cyril Dvořák byl druhý na 200 m motýl, když opět přepsal oddílové tabulky, což se mu podařilo i na trati 200 m znak a 100 m motýl, kdy do cíle doplaval šestý, respektive čtvrtý. David Dvořák přidal třetí místo na 200 m motýl. Bez medaile zůstal jen Tomáš Jurák. „Kluci však ještě získali stříbro ve štafetách na 4x50 m volný způsob a v polohovce,“ doplnila Renata Krůželová z uherskobrodského klubu.

Mezi dvanáctiletými měl tým od Olšavy čtyři želízka v ohni. Barbora Březinová si vyplavala druhé místo na 200 m volný způsob v novém oddílovém rekordu a třetí místo na poloviční trati. Klubový rekord pak přidala na 100 m motýl (skončila pátá) a 100 m polohový závod (čtvrtá). Šárka Kadlecová byla druhá na 200 m polohový závod v novém oddílovém rekordu, který vylepšila i na 100 m znak (čtvrtá). Veronika Hanáčková a Anna  Vítová stejně jako v kategorii třináctiletých Eliška Petrková zůstaly bez medaile.

Poslední cenné kovy získala mladší dorostenka Lenka Lukašíková, které nový oddílový rekord vynesl stříbro na 100 m polohový závod. Třetí pak skončila na 100 m prsa.