Uživatel

Kategorie: Články

Krajské závody 12-14 letých

~~Polovinu medailí vylovila Michalčíková

Stroj na medaile připomíná plavkyně Štěpánka Michalčíková ze Spartaku Uherský Brod. Na krajských žákovských přeborech v Prostějově (12-14 let) se devětkrát postavila na start a osmkrát skončila na bedně. Skvělými výsledky se však blýskli i zbylí brodští plavci, dohromady nasbírali 15 medailí.

V kategorie čtrnáctiletých cenný kov zacinkal pětkrát. Třikrát se z něj radovala Šárka Kadlecová, která navíc pokaždé přidala i oddílový rekord. „Šárka byla stříbrná na dvě stě metrů znak a polohový závod, třetí na 800 metrů volný způsob. Oddílové rekordy pak ještě přepisovala na prsařské stovce a 200 metrů volný způsob,“ doplnila Renata Krůželová, předsedkyně uherskobrodského oddílu. Barbora Březinová skončila druhá v novém oddílovém rekordu na 400 m polohový závod, čtvrtá dohmátla na stometrové polohovce. Veronika Hanáčková byla třetí na 400 m polohový závod a čtvrtá na 200 m znak.

Hvězdou třináctiletých byla tradičně Štěpánka Michalčíková, která všech devět startů proměnila v medaili a nové oddílové rekordy! Přebornicí kraje se stala na tratích 100 a 200 m prsa i polohový závod a 400 m polohový závod. Druhá skončila na 200 m volný způsob a třetí dohmátla na 50 a 100 m motýl.  Bez medaile zůstala jen na 400 m volný způsob, kdy dohmátla čtvrtá. Jan Hradílek měl na velkých závodech premiéru, na stupně vítězů nedosáhl.

V nejmladší kategorii dvanáctiletých Uherský Brod reprezentovala jen Aneta Svozilová, která si vyplavala druhé místo na 200 m polohový závod a třetí na stejně dlouhé znakařské trati.