Uživatel

Kategorie: Články

Krajské závody 11. letých a mladších 2015 Vyškov

Uherský Brod Vodní sporty 24. 11. 201

Sedm cenných kovů (0-5-2) přivezlo z krajských přeborů žactva (ročník 2004 a mladší) kvarteto plavkyň TJ Spartak Uherský Brod. Největší hvězdou byla jedenáctiletá Aneta Svozilová, která si na krk pověsila hned pět medailí.

„Aneta si vyplavala druhé místo na sto a dvě stě metrů prsa i znak, třetí místo přidala na dvousetmetrové polohovce. Medaili tak nevybojovala pouze volným způsobem, kde ji na dvě stě metrů patřila pátá příčka,“ říká Renata Krůželová z uherskobrodského klubu. Kateřina Anna Hladišová byla ve stejné kategorii čtvrtá na 100 m polohový závod, pátá na 100 m znak, 50 m a 100 m volný způsob a 50 m motýl.

Mezi desetiletými měl Spartak dvě želízka v ohni - Aniku Janůškovou a Emu Lapčíkovou. A obě vybojovaly medaili. Lapčíková doplavala druhá na 200 m polohový závod a Janůšková třetí na 200 m volný způsob. „V ostatních disciplínách se umístily do jedenáctého, respektive dvanáctého místa,“ dodala Krůželová.

Broďanky si závody zpestřily štafetami na 4x50 m volný způsob a polohový závod. Po dramatickém boji skončily vždy třetí.