Krajské závody 11. a mladších ve Vyškově

~~Devět titulů Michalčíkové se Svozilovou

29. 11. 2014 - Vyšlo v čísle: 47/2014

Uherský Brod - Plavkyně Spartaku Uherský Brod patří mezi krajskou špičku. Z vyškovského bazénu, který byl svědkem krajských přeborů jedenáctiletých a mladších, vylovily hned 9 titulů šampionek Zlínského kraje. Pětinásobnou přebornicí je týmová star Štěpánka Michalčíková, které nenašla přemožitelku.

Jedenáctiletá plavkyně sbírá zlaté medaile jako na běžícím pásu, ve Vyškově proměnila všech pět startů ve vítězství, když postupně ovládla závod na 200 m prsa a polohový závod a 100 m motýl, polohový závod a volný způsob. Ve stejné věkové kategorii se představila ještě Jana Mošťková, která skončila druhá na 200 m prsa, když si ještě vylepšila osobní rekord. Nepopulární čtvrté místo si rovněž v osobním rekordu vyplavala na 50 m volný způsob.

Desetiletá Aneta Svozilová v počtu medailí Michalčíkovou ještě předčila. Ke čtyřem zlatým (100 a 200 m polohový závod, 50 a 100 m znak) přidala stříbro na 50 m volný způsob a bronz na dvojnásobné trati. Kateřina Anna Hladišová doplavala pátá na 50 m volný způsob a sedmá skončila na stometrové polohovce.

Jen devítiletí vyslanci od Olšavy zůstali bez medaile. Anna Grebůrková obsadila 10. místo na trati 100 m prsa a Anika Janušková hlavně sbírala zkušenosti. Byly to její první závody, ve kterých si však vylepšila osobní maxima. „Naše holky pak ještě vyhrály štafetu na čtyřikrát padesát metrů volný způsob a polohovku,“ doplnila Renata Krůželová z uherskobrodského klubu, který ve Vyškově dohromady posbíral 14 medailí (11-2-1).