Menu

Vyhledávání

Uživatel

Kategorie: Články

Brunál pětiboj

Michalčíková obhájila triumf v pětiboji
01. 04. 2015 - Vyšlo v čísle: 13/2015

Uherský Brod - Když ve výpravě plavců TJ Spartak Uherský Brod nechybí Štěpánka Michalčíková (na snímku vpravo), mají jednu jistotou. Bez medaile domů nepojedou. Talentovaná dvanáctiletá závodnice potvrdila nepsané pravidlo i na 8. ročníku Grand Prix Bruntál v plaveckém pětiboji, kde vybojovala čtyři cenné kovy a navíc v každém startu přepisovala oddílové rekordy.

Na severu Moravy se představilo 14 plavců od Olšavy a v konkurenci 31 oddílů z Čech, Maďarska, Polska a Ruska se rozhodně neztratili.

Nepřehlédnutelná byla Michalčíková v kategorii ročníků 2003 a 2004, která vyhrála 100 m motýl a prsa a jako druhá dohmátla na 100 m volný způsob a polohový závod. Nepopulární čtvrté místo přidala na znakařské stovce. „Štěpánka tak obhájila loňské prvenství v pětiboji. V hodnocení bez rozdílu věku skončila jedenáctá,“ dodala Renata Krůželová z uherskobrodského klubu. Jeho další závodníci už sice na medailové umístění nedosáhli, nicméně vytvořili řadu nových osobních i oddílových rekordů.

V nejmladší kategorii (ročník 2005 a mladší) skončila Ema Lapčíková dvakrát osmá (50 m znak a prsa), Anna Gregůrková šestá na 50 m prsa a Anika Janůšková si vyplavala třikrát 12. místo na tratích 50 m znak a volný způsob a 100 m polohový závod. Ve stejné kategorii jako Michalčíková překvapila 10. a 11. místem na 100 m prsa, respektive polohový závod Aneta Svozilová.

Nejlepšího výsledku dosáhla v kategorii ročníků 2001 a 2002 Šárka Kadlecová, která doplavala šestá na 100 m prsa, zbylé trio se do Top ten nedostalo. V nejstarší kategorii 2000 až Masters měli Broďané čtyři želízka. Pavel Hájek, Jakub Svozil, Cyril Dvořák a Pavel Dvořák se sice mezi nejlepší neprobojovali, ale několikrát přepsali oddílové rekordy. V polohové štafetě na 4x50 m skončili šestí. Broďanky ve složení Kadlecová, Hanáčková, Michalčíková, Březinová čtvrté.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Fotogalerie:

Podporuje nás:

logo.JPG

Youtube