Kategorie: Aktuality

Letní poháry 10 a 11. letých

Svozilová měla smůlu

Uherský Brod Vodní sporty 22. 6. 2015

Plavci Spartaku Uherský Brod se sice z Letního poháru ČR Morava pro deseti- a jedenáctileté žactvo v Prostějově, respektive Kopřivnici, vrátili bez medaile, nicméně nezklamali. Nejvíce se blýskla Aneta Svozilová, která všech pět startů proměnila v nový osobní rekord.

„Vždy navíc skončila mezi nejlepšími desíti. Nejblíže k medaili měla na dvě stě metrů prsa, kdy skončila těsně čtvrtá,“ uvedla Renata Krůželová z uherskobrodského klubu. Páté místo obsadila Svozilová na 200 m znak, šesté na 200 m polohový závod, deváté na 100 m znak a desáté na 100 m polohový závod.

V Kopřivnici měl Spartak čtyři želízka v ohni. Největšího úspěchu dosáhla Anna Gregůrková, pátá v závodě na 50 m prsa. Na dvojnásobné trati si vyplavala sedmé místo. Ema Lapčíková skončila třináctá na 100 m znak. „Výraznějšího výsledku už holky nedosáhly, ale vylepšily si osobní maxima, což je v konkurenci třiceti nejlepších plavkyň z celé Moravy pozitivní,“ dodala Krůželová.